Ve frankfurtském sídle německé banky Deutsche Bank ve čtvrtek začalo zajišťování důkazů, které mají prokázat, že se přes finanční dům praly špinavé peníze. Podle informací agentury Bloomberg, která zprávu přinesla, vyšetřování souvisí s kauzou Panama Papers. Banka měla svým klientům pomáhat zakládat v daňových rájích účty a čerpat z nich následně peníze, které takoví zákazníci vydělali nejspíš ilegálně a snažili se je tímto způsobem očistit. Podle německých vyšetřovatelů takový postup banka zatajila úřadům.

Frankfurtská prokuratura uvádí, že dva ze zaměstnanců Deutsche Bank jsou vyšetřováni jako podezřelí. Deutsche Bank v krátkém prohlášení Bloombergu potvrdila, že policejní razie probíhala v několika jejích německých pobočkách a že souvisí právě s Panama Papers. Celkově se na razii podílelo 170 členů kriminální policie, prokuratury a daňové inspekce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jaký byl další nedávno odhalený skandál Deutsche Bank?
  • Jak tomuto finančnímu domu uškodila porušování bankovních pravidel?
  • A souvisí zásah nějak s kauzou Danske Bank?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.