Rok 2018 byl pro akcie na rozvíjejících se trzích těžký. Banka Morgan Stanley se ve svém globálním výhledu pro rok 2019 však domnívá, že by se příští rok tento stav mohl značně změnit. Očekává se, že americké investiční banky budou v příštím roce upřednostňovat rozvíjející se trhy před nákupem akcií v USA, píše server CNBC.

Analytici Morgan Stanley odhadují, že v příštím roce začnou rozvíjející se trhy růst, naopak růst vyspělých trhů bude pomalu zpomalovat. "Věříme, že pokles je na rozvíjejících se trzích skoro u konce," uvádí analytici Morgan Stanley ve zprávě.

Mnoho investorů se během roku 2018 z rozvíjejících se trhů stáhlo a nakoupilo více aktiv ve Spojených státech díky prudkému růstu výnosů z dluhopisů a pozitivnímu vývoji amerického dolaru, píše CNBC. Dalším faktorem byly finanční potíže některých zemí, jako například Argentina nebo Turecko.

V důsledku toho index MSCI Emerging Markets Index klesl od začátku letošního roku o zhruba 16 procent. Index měří výkony akciových trhů ve 24 zemích včetně Česka. Analytici Morgan Stanley nyní odhadují, že index během příštího roku vzroste o zhruba osm procent, což je dvakrát více než předpokládaný čtyřprocentní růst amerického indexu S&P 500 a evropského MSCI Europe Index.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ze kterých oblastí Morgan Stanley cenné papíry preferuje?
  • A jaká jsou tři hlavní rizika, která mohou vývoj trhů v příštím roce ovlivnit?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru