Společnosti Home Credit, která podniká v oblasti spotřebitelských úvěrů, se finančně daří. V období od července do září dosáhla čistého zisku ve výši 173 milionů eur, tedy o 75 procent více než ve stejném období minulého roku. Home Credit je klíčovou částí skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Působí ve střední a východní Evropě, v Asii a také ve Spojených státech.

K dobrému výsledku nejvíce přispěly podnikatelské aktivity v Číně, Rusku a Kazachstánu a také rostoucí objem úvěrů sjednaných on-line (meziročně došlo k navýšení o 56 procent). Celkem skupina ve třetím čtvrtletí poskytla svým klientům po celém světě nové úvěry v hodnotě přesahující pět miliard eur. Počet aktivních klientů činil ke konci září téměř 29 milionů a celkový počet obsloužených klientů se již vyšplhal na 111 milionů.

"Rostoucí objem úvěrů i ziskovosti je důkazem, že naše strategie výborně funguje. Skupina se rychle a úspěšně přizpůsobila náročným změnám na trzích, kde působí," uvedl k výsledkům Jiří Šmejc, výkonný předseda představenstva. "Rychle rovněž měníme obchodní model: dále rozšiřujeme svou přítomnost v kamenných obchodech a současně se nám dramaticky zvedá úvěrování v on-linu," dodal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.