Společnost Veeam Software, která se zabývá zálohováním dat na internetových serverech, oznámila rozšíření svého byznysu v Česku. Své pražské výzkumné a vývojové centrum podpoří investicí ve výši 3,39 miliardy korun a hodlá v Česku získat dalších 500 softwarových vývojářů.

Pražské středisko firmy je údajně nejdůležitějším výzkumným centrem Veeam na světě a firma do něj vkládá přes polovinu svých výdajů na výzkum a vývoj. "Investice ve výši 3,39 miliardy korun do náboru špičkových talentů a expanze našeho hlavního vývojového centra demonstruje naše předsevzetí kontinuálně inovovat a podpořit rozšíření naší klíčové platformy pro inteligentní správu dat," říká Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident společnosti Veeam pro celosvětový prodej a marketing.

Podle zprávy analytické společnosti IDC se Veeam v oboru vývoje softwaru pro ochranu dat aktuálně řadí na čtvrtou příčku na světě po firmách Dell, IBM a Veritas. Společnost se sídlem ve švýcarském městě Baar má po světě přes 320 tisíc firemních zákazníků.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru