Equa bank vydělala za první tři čtvrtletí letošního roku 261 milionů korun. Meziročně zvedla zisk o 43 procent a nadále rostla ve všech základních ukazatelích. Počet klientů se meziročně navýšil o pětinu na 352 tisíc a bilanční suma vzrostla o 11 procent na 53 miliard korun. Přírůstek banka zaznamenává i v půjčkách a depozitech - objem úvěrů meziročně navýšila o 7 procent téměř na 40 miliard korun a objem vkladů o 9 procent na více než 46 miliard korun.

Equa bank je na trhu sedmým rokem a v zisku je od roku 2016. Mezi ostatními mladými banka se profiluje tím, že se od počátku zaměřuje nejen na služby běžným lidem, ale i na obsluhu podnikatelů.

Klienty získává především díky rychlým a jednoduchým nízkonákladovým službám. Tahákem je nadále její běžný účet zdarma bez podmínek, v jehož rámci nabízí výběry v celé síti tuzemských bankomatů zdarma.

Podobně jako ostatní konkurenti se Equa nyní zaměřuje hlavně na vylepšování svých mobilních služeb. Po nedávném spuštění on-line možnosti investování chystá na přelomu roku pro své klienty zavést platby mobilem a příští rok plánuje spustit i takzvané okamžité platby, tedy možnost připsání peněz z účtu do jiné banky během několika vteřin. Zároveň banka plánuje na vybraných pobočkách instalovat své první bankomaty s vkladovou funkcí a otevřít dalších pět nových poboček. V současné době má 58 obchodních míst.

Novinky chystá i pro podnikatele. "Klientům firemního bankovnictví nabídneme nově například faktoring nebo leasing. Rozšiřujeme také spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou v rámci programu Expanze a Úspora energie a i v nadcházejícím roce budeme pokračovat v úspěšné spolupráci s Evropským investičním fondem v rámci programu COSME," řekl Petr Řehák, šéf Equa bank.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru