Už několik let se v čase výročí sametové revoluce vracím do malé vinárny, kterou jsem si oblíbil během studentských let. Do Blatničky v Michalské ulici na Starém Městě v centru Prahy mě láká směs nostalgie, chuť na sklenku moravského Müller Thurgau a možnost zjistit, jestli Česko i já stále bohatneme.

Jako student Univerzity Karlovy jsem do tohoto vinného baru, kde se kvůli skromnému počtu barových stoliček víno popíjí hlavně vestoje, chodíval v 80. letech často. Podobně jako mnoho jiných tehdejších i dnešních studentů jsem hledal co nejlepší poměr mezi cenou a výkonem s důrazem na nutnost platit co nejméně. To Blatnička plnila a plní dodnes. Vědí to nejen studenti, ale také důchodci. Obě skupiny sdílí silnou ostražitost vůči zdražování.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.