Stačilo čtrnáct měsíců a splátková společnost Home Credit, ve které drží většinový podíl investiční společnost PPF finančníka Petra Kellnera, pustila k vodě jednoho bohatého čínského partnera a rychle našla nového. Nově chystaný sňatek ale v něčem připomíná těžké začátky Home Creditu v Rusku. 

Home Credit loni v červenci oznámil uzavření dohody o strategické spolupráci s hongkongskou investiční společností PAG Asia Capital. Výměnou za úvěr v přepočtu 7,5 miliardy korun měla PAG do pěti let získat menšinový podíl v čínské dceřiné společnosti skupiny Home Credit. Partnerství s PAG mělo Home Creditu zajistit pravidelný přístup ke kapitálu, který splátková firma pro svůj růst v Číně potřebuje a na který jí už nestačí pouze vlastní finanční prostředky. Úvěrový byznys firem jako Home Credit je založený na velkém objemu peněz získaných za výhodných podmínek, aby je bylo možné za vyšší úrok rozpůjčovat po malých částech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru