Americká mediální a filmová společnost Walt Disney ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 33 procent na 2,3 miliardy dolarů (52,5 miliardy korun). Firma těžila z úspěchu svých filmů jako je Ant-Man a Wasp, Úžasňákovi 2 či Avengers: Infinity War i z vysoké návštěvnosti svých zábavních parků.

Celkové tržby se ve čtvrtletí zvýšily o 12 procent na 14,31 miliardy dolarů (326,7 miliardy korun). Čtvrté finanční čtvrtletí skončilo v září.

Čistý zisk bez započítání mimořádných položek dosáhl 1,48 dolaru na akcii. Výsledky tak překonaly očekávání analytiků, kteří počítali se ziskem 1,31 dolaru na akcii při tržbách 13,81 miliardy dolarů, poznamenala agentura AP.

Firma také představila plány na nový seriál ze světa Hvězdných válek určený pro její připravovanou streamovací službu Disney+, která by měla zahájit provoz v příštím roce. Děj seriálu bude předcházet událostem z filmu Rogue One: Star Wars Story, píše agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru