Ministerstvo průmyslu (MPO), které se podílí na přípravě strategie pro zavedení nové generace superrychlého 5G internetu v mobilech, odmítá vytvoření státního operátora, který by budoucí technologii provozoval.

Náměstek ministra průmyslu Petr Očko řekl HN, že návrhy na vznik nové státní telekomunikační firmy, které se objevily v podobě neautorizovaného dokumentu, považuje za "nereálné a není žádná snaha ze strany MPO je podporovat".

Na úterní konferenci v Praze, věnované právě sítím páté generace, zpochybnili myšlenku státního operátora také zástupci Českého telekomunikačního úřadu. Projekt by podle obou úřadů narazil hlavně na evropská pravidla hospodářské soutěže a státní podpory.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.