Prodeje chytrých telefonů ve světě se podle předběžných údajů propadly ve třetím letošním čtvrtletí meziročně o šest procent. Jde tak o třetí propad trhu v řadě. Podle společnosti International Data Corporation (IDC) je otázkou, jaká je budoucnost trhu s chytrými telefony.

IDC ve svém přehledu upozorňuje na dvě zásadní věci. Samsung, jako největších hráč na trhu, prodal ve třetím čtvrtletí o 13 procent méně chytrých telefonů než před rokem. Dostává se tak pod tlak především ze strany Huawei, které se už půl roku drží na pozici dvě a v uplynulém čtvrtletí zaznamenal téměř třetinový nárůst prodejů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.