Jeden z největších hráčů na poli akvizic v Česku spouští nový fond. Brněnský podnikatel Igor Fait vybral čtyři miliardy korun na rozjezd dalšího projektu skupiny Jet Investment.

Peníze od více než 160 investorů, které vybíral od března, hodlá nový fond Jet 2 "utratit" za podíly ve firmách během tří let. Nakupovat chce podniky nejen v Česku a na Slovensku, ale i v dalších zemích ve střední Evropě.

Faitovou strategií je získávat podniky v insolvenci nebo kupovat většinové podíly v menších a středních firmách, které potřebují kapitál pro svůj další růst. "Zajímá nás strojírenství, automotive, alternativní zdroje energie, speciální chemie nebo železnice," vypočítává Fait obory, kde bude hledat vhodné cíle pro investice. Podle něj má velkou budoucnost také obor moderních kompozitních materiálů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru