Dluhopisy za 2,1 miliardy korun vydá v Česku americká firma Liberty One Methanol ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka. Uvedl to v pátek deník E15 na základě vyjádření KKCG. Peníze mají být použity na stavbu továrny na výrobu metanolu v americké Západní Virginii.

Cena jednoho pětiletého dluhopisu s úrokem 5,3 procenta bude 10 tisíc korun. "Dluhopisy budou zajištěny zárukou mateřské společnosti KKCG, což je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro emisi na domácím trhu, kde je skupina KKCG dostatečně známa široké investorské veřejnosti," uvedla mluvčí skupiny Dana Dvořáková.

Již existující továrnu na výrobu metanolu přesunula firma Liberty One Methanol do USA z jihoamerické Brazílie. Nyní bude továrnu modernizovat. Výroba má podle plánů firmy začít v příštím roce, píše E15.

Investiční skupina KKCG má majetek v odhadované výši 4,8 miliardy eur (122 miliard korun). Působí například v těžbě ropy a prodeji plynu, loterijním byznysu, realitách nebo turistice. Komárek je podle žebříčku časopisu Forbes třetím nejbohatším Čechem.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru