Světové velmoci i nejbohatší muži planety financují výrobu fúzních reaktorů. "Hvězdy na zemi" by podle jejich zastánců měly odpovědět na rostoucí poptávku po čisté energii.

Až donedávna byl vývoj fúzních reaktorů, které fungují na principu jaderného slučování, tedy na opačné reakci než klasické jaderné reaktory, pro jednotlivce nemyslitelný. Financovat ho mohla jen skupina států a velkých investorů. Technologický pokrok v posledních letech, jako je například rozvoj 3D tisku, strojové učení a další, ale systému, jenž může kompletně proměnit energetický průmysl, nahrává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jaké jsou reálné možnosti využití fúzních reaktorů?
  • Kdo na nich pracuje a s jakými výsledky?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.