Miliardář Daniel Křetínský chtěl údajně koupit italský fotbalový tým AC Milán. Uvedl to deník La Repubblica s tím, že vlastníci klubu Křetínského nabídku odmítli jako příliš nízkou. Současný majitel pražské Sparty jim prý nabízel 600 milionů eur, tedy přes 15 miliard korun. Křetínský ale zprávu popřel. "Je to naprostý nesmysl, žádná nabídka, ani neformální, učiněna nebyla," řekl HN mluvčí Křetínského firmy EPH Daniel Častvaj.

Zpráva se objevila v době nepotvrzených spekulací o tom, že nejbohatší Čech Petr Kellner má zájem o nákup londýnského fotbalového klubu Chelsea.

AC Milán, který v posledních letech jen vzpomíná na své velké úspěchy z minulosti, vlastní americký investiční fond Elliot. Klub mu propadl poté, co jeho předchozí čínský majitel neměl na splácení úvěru, který si u něj na koupi týmu vzal. Čínský podnikatel Li Jung-chung AC Milán koupil za 740 milionů eur, tedy za necelých 20 miliard korun od bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho.

Fond Elliott podle dostupných informací nechce tým vlastnit dlouhodobě. Předtím, než ho prodá, ale chce zvýšit jeho současnou hodnotu. S odprodejem prý počítá až poté, co začne AC Milán opět pravidelně hrát lukrativní Ligu mistrů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru