Nadace Google.org věnovala 250 tisíc amerických dolarů české neziskové organizaci Czechitas, která pořádá IT kurzy pro ženy, dívky a děti. Neziskovka chce více než 5,5 milionu korun investovat do expanze do regionů. Kurzy Digitální akademie, které doposud probíhaly jen v Praze, Brně a Ostravě, rozšíří i do dalších měst po celém Česku.

"Digitální ekonomika sice přináší obrovské příležitosti a nové pracovní pozice, zároveň ale vyžaduje nové schopnosti a dovednosti. Těm se Czechitas v rámci Digitální akademie věnují a dosahují skvělých výsledků, proto jsme se je prostřednictvím Google.org rozhodli podpořit," říká Alžběta Houzarová, manažerka komunikace Googlu pro Česko a Slovensko.

"Sedmdesát procent absolventek Digitální akademie si do tří měsíců od ukončení kurzu najde novou práci v oboru IT," dodává zakladatelka a ředitelka Czechitas Dita Přikrylová. Kromě již potvrzených Českých Budějovic a Zlína organizátoři uvažují také o Plzni, Liberci nebo Hradci Králové. O lokalitách bude jasno na začátku příštího roku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.