Sněmovna začala schvalovat státní rozpočet na příští rok. Zatímco v prvním čtení návrh, který počítá s příjmy 1,46 bilionu korun a schodkem 40 miliard, nenarazil na větší překážku, v dalších fázích se čekají změny. Požadovat je bude zejména vládní ČSSD, o jejíž hlasy se kabinet opírá, ale i komunisté.

Půjde hlavně o sociální oblast, potvrdil poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. "Ministryně práce a sociálních věcí má řadu připomínek, protože prostředky, které bude potřebovat, jsou daleko vyšší," řekl.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) potvrdila, že kvůli chystaným zákonům je třeba v rozpočtu počítat s tím, že se zvýší některé nutné výdaje státu. "Návrh na zvýšení příspěvku na péči má podporu napříč celým politickým spektrem," uvedla. Doplnila, že v případě schválení je potřeba počítat s navýšením rozpočtu resortu buď o 4,8 miliardy jen na příští rok, nebo o polovinu, pokud by změna platila až od července.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.