Banky tvoří malé start-upy, IT specialisté tvoří i desetinu pracovníků bank a jejich význam poroste, zaznělo v jedné z diskusí na konferenci Banking in Motion. Nicméně, jak podotkl bývalý šéf České spořitelny Pavel Kysilka, moderní technologie nejsou jen pro mladé - na experimentální pobočce zjistil, že se například s mobilním bankovnictvím dokážou rychle sžít i starší ročníky. Neznamená to ale, že bankovní pobočky vymizí - změní se jen na jakési poradny, pro hypotéku si do ní půjde i jinak v technologiích zběhlý mileniál.

BIM 2018

Jaké největší výzvy stojí před bankami? Kam se bude ubírat vývoj? A jaké mýty hosté konference Banking in Motion vyvrátili? Redakce HN sestavila pět trendů, které podle účastníků konference hýbou bankovnictvím:

1. Bankéře nahrazují ajťáci, na svět financí mají větší vliv

Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB pro spotřebitelské financování, platby a karty, na konferenci uvedla, že se přirozenou fluktuací v bance vymění zhruba tisíc pracovníků ročně. "Snažíme se k nám dostat lidi, kteří jsou na novou dobu lépe připraveni," řekla Lhotková. Do banky přicházejí zejména informatici, kteří dnes tvoří desetinu z celkového počtu zaměstnanců ČSOB. Do pěti let by jejich podíl měl narůst na 15 procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.