O tom, jak funguje svět bankovnictví v době mileniálů a moderních technologií, pojednává konference Banking in Motion, která se koná v Praze dne 22. října 2018 v prostorách České národní banky. Hovořit na ní budou přední odborníci z oblasti bankovnictví i fintechu, tedy finančně-technologických firem.

Konference o zákaznicky orientovaných finančních službách je rozdělená do dvou panelů. V prvním zasednou experti na témata zákaznické zkušenosti, transformace bank, fintech a kyberbezpečnost, kteří nepracují v českých bankách. Na jejich diskusi pak naváže právě panel českých bankovních manažerů, kteří témata zákaznické orientace a transformace řeší tady a teď. Obsah jejich diskuse můžete ovlivnit i vy, diváci živého přenosu. Stačí položit dotaz pomocí aplikace sli.do nebo jednoduše formulářem vedle okna živého přenosu.

Kdo jsou účastníci našich panelů?

První panelová diskuse (9:15-11:00)

Diskuzi o technologiích s podtitulem Jak odpovědět na výzvy, které s sebou přináší orientace bank na potřeby zákazníky? bude moderovat Miroslav Zámečník, ekonom, publicista, poradce České bankovní asociace. Diskuze se zúčastní:

Phil Bonhard – šéf zákaznické zkušenosti v britské Lloyds Banking Group

Philip BonhardŘeditel zákaznické zkušenosti a UX designu Philip Bonhard pracoval pro velké poradenské společnosti, v akademickém prostředí i v bankách, a navíc má svou designovou agenturu. V současné době pracuje v Lloyds Banking Group jako vedoucí zákaznické zkušenosti v oblasti podvodů a ověřování totožnosti; jeho hlavním úkolem je připravit proces dvoufaktorového ověřování tak, aby byl jednoduchý a uživatelsky příjemný. Philip má doktorát z oboru interakce člověk-počítač na University College London. Velmi ho baví navrhování produktů a služeb, které lidem zlepšují život. Je přesvědčen, že tvorba věcí je mnohem důležitější než mluvení o tvorbě věcí.

Nikolaos Chrysaidos - šéf bezpečnosti a analýzy hrozeb pro chytré telefony v antivirové společnosti
Avast

Nikolaos ChrysaidosNikolaos se zabývá analýzou mobilního malwaru, reverzním inženýrstvím a penetračním testováním aplikací. Hledá chyby v zabezpečení a cesty, jak se chránit před aktuálními mobilními hrozbami. Se svým týmem taky pracuje na projektu apklab.io, což je platforma na analýzu mobilních hrozeb, která bezpečnostním odborníkům usnadňuje odhalování a výzkum mobilního malwaru.

V roce 2016 se zapojil do programu Avastu v Silicon Valley s názvem Team Drivers, který se věnoval výzkumu zabezpečení chytrých vozidel a který úspěšně nahlásil chybu v zabezpečení aplikace Tesla Motors pro Android. Dále se jako vedoucí týmu zúčastnil cvičení NATO (CCDCOE) Cyber Coalition 2016 a úspěšně složil úkoly týkající se mobilního zabezpečení. Má bakalářský titul z informatiky z Waleské univerzity a magisterský titul z kybernetického zabezpečení z University of York.

Michal Kratochvíl – ředitel fintechové společnosti BudgetBakers, bývalý řídící manažer v poradenské společnosti Accenture

Michal KratochvilOsoba Michala Kratochvíla není v žádném případě příkladem dnešního startupového klišé. Michal strávil celkem 22 let v poradenské firmě Accenture a dodával projekty do velkých mezinárodních kolosů v Čechách a následně byl řídícím manažerem této poradenské firmy pro celou střední a jihovýchodní Evropu. Pak mu ale náhoda pomohla rozhodnout se a přejít z velké korporace do světa startupů. Ocitl se na správném místě ve správnou dobu a měl možnost koupit podíl ve StartupYardu. Postupně se hlouběji seznamoval s portfoliem projektů StartupYardu, ale i se startupovým světem jako takovým. Tak narazil i na BudgetBakers, které dnes spoluvlastní a vede. Vždy se věnoval bankám, onlinu a posledních šest let pak digitálu a technologickým změnám v bankovním sektoru.

Pavel Kysilka – zakladatel a ředitel vzdělávací instituce 6D Academy, bývalý šéf České spořitelny

Pavel KysilkaPavel Kysilka je známý zkušený bankéř, který dlouhá léta vedl Českou spořitelnu. Lze proto s jistotou říct, že banky zná velmi důkladně. Do diskuse o transformaci velkých bank na zákaznicky orientované flexibilní poskytovatele finančních služeb přispěje svými praktickými zkušenostmi z pozice top manažera, ale také očima vizionáře digitálních služeb. Po odchodu z České spořitelny se totiž Pavel Kysilka začal věnovat vzdělávacím a poradenským aktivitám zaměřeným na digitální transformaci s hlubokou znalostí posledních trendů ve světě finančních služeb. V 6D akademii tyto trendy zasazuje do širšího rámce společenského vývoje, který musí technologickému pokroku stačit.

Cedric Maloux – zakladatel a šéf startupového inkubátoru StartupYard, poradce začínajících technologických firem

Cedric MalouxŘeditel známého pražského inkubátoru StartupYard vystudoval kybernetiku se zaměřením na umělou inteligenci. Internetové startupy vyvíjí už od roku 1996 a prošel si s nimi obdobími slávy i bídy. Když nepracuje na svých projektech, radí Cedric zakladatelům startupů jak růst, a to vycizelováním business plánů, přípravou na shánění externích investorů nebo poradenstvím v oblasti škálování a růstu.

Vincent Piron – partner belgické části poradenské společnosti KPMG, specialista na transformaci bank pro digitální věk a orientaci na zákazníka

Vincent PironVincent Piron je partnerem v belgickém KPMG a má více než 25 let zkušeností v oblasti strategie, podnikové transformace a komplexního řízení změn ve finančních službách. Má za sebou velké mezinárodní projekty v sektoru financí, které řídil v úzké spolupráci s nejvyšším vedením těchto podniků. Je členem globálního zákaznického centra excelence KPMG, kde se zabývá vývojem nástrojů a metod v oblasti zákaznické zkušenosti, omnichannel, digitalizace, analytiky, prodeje a služeb. 

Druhá panelová diskuse (11:30-13:00)

Diskuzi mezi bankovními manažery s podtitulem Proměna bank a jejich příprava na budoucnost bude moderovat Zdeněk Tůma, partner poradenské společnosti KPMG a bývalý guvernér České národní banky. Diskuze se zúčastní:

Monika Hrubá – ředitelka zákaznického výzkumu v České spořitelně

Monika HrubAMonika vystudovala psychologii na FF UK a mediální studia na FSV UK a tyto dvě specializace pak využívala ve svém pracovním životě při analyzování potřeb klientů jak v Čechách, tak i v zahraničí. Do České spořitelny nastoupila v únoru 2017 jako vedoucí oddělení výzkumu a zastřešovala tak veškeré klientské výzkumy, spouštěla měření okamžité zpětné vazby Echo a dodávala klientský pohled do všech klíčových iniciativ banky

Michaela Lhotková – šéf oddělení pro osobní finance, platební karty a platební řešení v ČSOB

Michaela LhotkovAMichaela Lhotková pracuje ve skupině ČSOB od roku 2002. Z oblasti korporátní klientely se postupně přes oblast SME Úvěrů přesunula do SME segmentu, který několik let řídila. Byla také členkou představenstva Hypoteční Banky a od července 2017 je výkonnou ředitelkou zodpovědnou v ČSOB za spotřebitelské financování, platby (účty, hotovost, domácí a mezinárodní platby a bankomaty), karty, acquiring a otevřené bankopojištění.

Mojmír Prokop - šéf výzkumu zákaznických potřeb a distribuce služeb v Komerční bance

MojmA r ProkopMojmír Prokop pracuje v KB od roku 1991. Prošel si  celou řadou rolí, včetně ředitele call centra a stál u zrodu digitálních distribučních kanálů. V současné době je zodpovědný za systémy doručující klientům bankovní služby, a to zejména za digitální prostředky komunikace s klienty. Jde hlavně o internetové bankovnictví a mobilní bankovnictví. Do jeho portfolia ale patří také customer intelligence a insight, zákaznická zkušenost, přímý a digitální marketing a správa vztahů se zákazníky, včetně řízení pokročilé analytiky a modelování.

Tomáš Reytt – ředitel digitálního bankovnictví pro český a slovenský trh v mBank

TomA L ReyttTomáš Reytt je ředitelem digitálních služeb v mBank odpovědný za Českou a Slovenskou republiku od roku 2016. Před nástupem do mBank pracoval jako manažer v týmu PwC se specializací na finančních služeb pro organizace v České republice, na Slovensku a dalších zemích střední a východní Evropy (Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko). Více než 11 let pracoval v České spořitelně, kde odpovídal za řízení segmentu Mass market a MSE a také za redesign produktové nabídky v této oblasti (osobni účty, kreditní karty atd.), podílel se na rozvoji procesního zlepšování prostřednictvím Lean Six Sigma a Kaizen a na optimalizaci cen a výkonu prodejních kanálů. Tomáš absolvoval VŠE a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, titul MBA získal na Nottingham Trent University.

Dalibor Šajar – ředitel digitálního bankovnictví v Moneta Money Bank

Dalibor L ajarDalibor pracuje v Moneta Money Bank od roku 2015. S podporou nového vedení banky v roce 2016 nastartoval a nadále se spolupodílí na určování směru digitální transformace banky s cílem stát se digitálním šampiónem českého bankovního trhu. V retailové části banky má na starosti budování digitálních kanálů, aplikací a produktů, online distribuci a také celkovou změnu ze silně vodopádově řízené organizace k end2end multifunkčním scrumovým týmům. Dříve pracoval v Allianz jako CMO či v ING jako CSO.

Tomáš Tichota – ředitel pro transformaci a zjednodušování, UniCredit Bank

TomA L TichotaV UniCredit Bank pracuje od roku 2004. Měl na starosti produkty a strategické projekty v korporátním bankovnictví, pracoval na centrále UniCredit v Mnichově, kde byl zodpovědný za segment malých firem v Itálii, Německu a Rakousku. Od roku 2010 byl ředitelem banky zodpovědným za strategii, vč. řízení programu expanze retailového bankovnictví banky. Od roku 2015 řídil franšízovou pobočkovou síť a vztahy s brokerskými firmami. Dnes je zodpovědný za zjednodušování, inovace a klientskou zkušenost.

Za banku je členem správní rady Poradny při finanční tísni – neziskové organizace poskytující poradenství lidem ve finančních problémech či dluhové pasti. Vystudoval mezinárodní obchod na VŠE v Praze. V rámci akademického programu studoval na univerzitách v Mexiku a Španělsku. Absolvoval kombinovaný postgraduální program na univerzitách v Itálii, Rakousku, Německu a Turecku.

Průběh konference Banking in Motion 2018 můžete zpětně zhlédnout na našem videozáznamu:

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru