Na počátku příběhu firmy Stoklasa textilní galanterie byl výlet na trhy do Polska za jedním zlatým knoflíkem. "Zlaté knoflíky u nás nebyly k sehnání. Museli jsme se pro ně vypravit do Polska. Tam jsme našli nejen knoflíky, ale také nitě, vycpávky a další zboží, které na našem trhu v té době chybělo. Zrodil se nápad a z něj firma," popisuje začátky spolumajitelka Alice Stoklasová. Podnikat začala před 28 lety v rodinném domě partnera ve dvou a postupně se rozrůstali a nabírali další zaměstnance.

"Zlom přišel asi před čtyřmi lety, kdy jsme ze 40 zaměstnanců jich najednou měli 110. Bylo to hlavně díky růstu zakázek z e-shopu, který jsme spustili už před jedenácti lety," říká Stoklasová. Právě prodej přes internet už nyní tvoří přes 70 procent obratu firmy. E-shop je v sedmi jazykových mutacích, kromě toho firma provozuje i 13 kamenných prodejen po celém Česku. Polovina tržeb je díky zákazníkům z Česka, druhou polovinu tvoří zahraničí. Výrobky prodává hlavně do okolních zemí, ale třeba i na Island nebo do Japonska. "Loni jsme expandovali na rumunský trh a zažíváme tam poměrně boom," říká Stoklasová. Společnost kromě textilní galanterie prodává i látky, korálky, dekorace a další módní doplňky.

Vodafone Firma roku 2018 Moravskoslezského kraje:

1. Stoklasa textilní galanterie s.r.o. – prodej textilní galanterie (Kravaře u Hlučína)

 

2. Krnovská škrobárna spol. s r.o. – výroba pšeničného škrobu (Krnov)

 

3. BeWooden Company s.r.o. – výroba módních doplňků z přebytečných materiálů (Frýdek-Místek)

Zatímco řada textilních firem na tuzemském trhu se v minulosti potýkala s finančními problémy, nebo dokonce krachem, firma Stoklasa naopak rostla. Celkem už zaměstnává 390 lidí, přičemž většinu tvoří ženy. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.