Na rozjezd svého byznysu si musel Josef Průša půjčit peníze od rodičů, dnes přitom jeho firma Prusa Research dodává své 3D tiskárny do celého světa a ročně roste o desítky procent. To jí nyní vyneslo titul nejrychleji rostoucí technologické společnosti střední Evropy. Za poslední čtyři roky se pražský podnik podle žebříčku auditorské společnosti Deloitte rozrostl o více než 17 tisíc procent na loňských 721 milionů korun. Ke 3D tisku se přitom Průša dostal náhodou, když si chtěl vylepšit tlačítka u svého mixážního pultu. Ze samouka a nadšence, který si původně stavěl tiskárny sám pro sebe, se postupem času stal úspěšný byznysmen.

Obor, kterým se Průša zabývá, zažívá v posledních letech velký rozkvět. 3D tiskárny, které jsou pro běžné spotřebitele dostupné v klasických e-shopech, svým uživatelům na požádání během několika desítek minut vymodelují v podstatě cokoliv. 3D tisk je proces, při kterém se na základě počítačového modelu vytvoří fyzický předmět metodou postupného nanášení vrstev plastu či kovu. Firmám umožňuje tato technologie vytvářet složitější tvary součástek nebo reklamní předměty, kutilům zase hračky pro děti nebo třeba modely letadel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jak Průšovy tiskárny hodnotí odborné servery?
  • Kvůli čemu čelí firma v poslední době kritice?
  • Co podnikatel soudí o rozvoji 3D tisku ve světě?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.