Pro Olomouc a okolní města jsou tradiční obory potravinářského a strojírenského průmyslu. V kraji jako takovém pracuje oproti zbytku republiky více lidé v zemědělství. Přesto a možná právě proto v letošním ročníku soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku zvítězili podnikatelé, kteří do těchto tradičních oborů nespadají.

Jiří Ďuriš šel před šesti lety na doporučení své přítelkyně studovat průmyslový design na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. V rámci oboru se chtěl věnovat něčemu, co se zanedbává, a co nechce nikdo dělat. Vzpomněl si na moment, kdy mu v 80. letech minulého století zemřela máma. Ďuriš si uvědomil, že se od té doby rakve a urny nijak zásadně nezměnily.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vítězem v kategorii živnostník roku se stal Jiří Ďuriš, který se zabývá výrobou designových pohřebních předmětů. V následující část textu se tak mimo jiné dozvíte, co ho k tomuto netradičnímu řemeslu přivedlo a proč právě jej porota vybrala.
  • Také se dozvíte, kdo se umístil na dalších příčkách a koho porota ocenila v kategorii firma roku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.