V čele Allianz stojí 42letý Dušan Quis od letošního května. Do Česka se vrátil ze Slovenska, působil i na Ukrajině a v Rusku. Tuzemské pojišťovny podle něj trpí nízkými cenami autopojištění, Češi též podceňují pojištění odpovědnosti.

HN: Vedle Česka jste pracoval ještě na Ukrajině, v Rusku a na Slovensku. Zpět jste pár měsíců. Jak se život a práce v těchto zemích liší?

Obecně platí, že čím jdete víc na východ, tím víc je byznys a život o vztazích. Na Ukrajině mě překvapilo, jak moc lidem záleží na osobnosti člověka, který firmu zastupuje. Pokud dokážete svou osobu ztotožnit s firmou, získáte obrovskou loajalitu. Téměř rok jsme tam stavěli novou pojišťovnu, já osobně jsem tam působil zhruba půl roku. Asi týden před plánovaným otevřením ale padla banka Lehman Brothers a rozhodnutí z nizozemské centrály najednou znělo, že se nic neotevře. Pracoval tam pro nás tým 36 nesmírně motivovaných místních lidí, a přestože v jednom okamžiku skončila kariéra, kterou jsme jim plánovali, nesli to lépe než my. Když jsme na Ukrajinu po pěti letech s kolegou přijeli s plánem pozvat na setkání ty, se kterými jsme tehdy pracovali, z 36 jich do Kyjeva přijelo 34. A to už tehdy bydleli kdekoliv, v Moskvě, v Bělorusku nebo i v Kazachstánu.

HN: Jaké bylo se poté přesunout na Slovensko?

Byznys na Slovensku je zajímavý v tom, že je to poměrně malá země, a tak není možné, abyste se v obchodě neznali. Udržet si svoje jméno tím, že slovo platí a že se dodržují sliby, je pro úspěch na tamním trhu klíčové. Nezapomenu taky na radu svého bývalého kolegy Jiřího Rusnoka, který mi říkal: chceš-li na Slovensku něco dokázat, musíš tam skutečně žít. Zapomeň, že tam budeš jenom dojíždět. A to byla rada, kterou jsem se řídil a která pro mě byla nesmírně cenná.

HN: Pak jste byl ještě v Rusku…

Rusko je země neomezených možností. Řídíte firmu v deseti časových pásmech, takže zorganizovat videohovor v jeden okamžik je téměř nemožné. Nezapomenu na svoji služební cestu do Vladivostoku, kdy jsem večer nastoupil do letadla, přes den vystoupil, jednu noc jsem přespal, vrátil se do Moskvy a byla zase noc. Najednou jsem nevěděl, kolik je hodin a kde vlastně jsem…

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.