V Česku se schyluje ke vzniku nové bankovní skupiny, která se může stát druhým největším prodejcem spotřebitelských úvěrů na trhu a konkurentem tradičních retailových bank, jako je Česká spořitelna nebo ČSOB.

Moneta Money Bank, šestá největší tuzemská banka se předběžně dohodla se skupinou PPF miliardáře Petra Kellnera na koupi české a slovenské části splátkové divize Home Credit. Moneta také kupuje Air Bank, menší finanční dům patřící Home Creditu. Pokud se plán realizuje, půjde o největší transakci na českém bankovním trhu od privatizace Komerční banky v roce 2001.

Vznikla by tak banka se dvěma miliony zákazníků, třetí největší pobočkovou sítí a s více než tisícovkou bankomatů.  Moneta má v současnosti milion klientů, Air Bank 637 tisíc a Home Credit má v obou zemích 469 tisíc klientů. Při transakci získá Kellnerova splátková firma v Monetě podíl 24,48 procenta. Firmy to uvedly v tiskovém prohlášení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.