Nejvýdělečnější model Škody Auto Superb by se mohl v budoucnu vyrábět v německém Emdenu. Diskuse o přesunu výroby tento týden potvrdil šéf Škody Auto Bernhard Maier. Odboráři to považují za jednu z vůbec největších hrozeb pro firmu. "Jsme připraveni jít se přivázat do Kvasin řetězy, abychom o vůz nepřišli," uvedli odboráři na svém webu. Za udržení Superbu v Česku však podle informací HN nelobbují pouze odbory, ale i celé vedení firmy. Přesun výroby může automobilce původem z Mladé Boleslavi způsobit řadu komplikací, na druhé straně přinese i svá pozitiva. 

Škodovka nevyrábí, kolik je schopna prodat

Škoda Auto je aktuálně na svém vrcholu. Zažívá nejlepší období za 122 let své existence. Loni dodala zákazníkům 1,2 milionu aut, tržby se vyšplhaly na 407 miliard korun a čistý zisk dosáhl výše 31,8 miliardy. Ve všech třech případech šlo o rekord. Letošní rok by navíc mohl být, alespoň co se týče prodejů, ještě silnější.

S čím se automobilka potýká, by se dalo nazvat starostmi z úspěchu. "Škoda nyní jede na samé hranici své kapacity. Vytíženost našich závodů je 119 procent, což je nejvíce v branži. O naše vozy je zájem, v příštím roce bychom mohli prodat o 200 tisíc aut více, než stihneme vyrobit," vysvětluje Maier.

V rámci skupiny Volkswagen, jejíž je Škoda součástí, se aktuálně jedná o tom, jak navýšit výrobu automobilky z Česka. Jednou z cest je výstavba zcela nového výrobního závodu. Bernhard Maier sice již před časem oznámil, že si Škoda Auto novou továrnu postaví. Toto řešení však představuje běh na dlouhou trať. Dosud přitom není jasné ani to, v jaké zemi by se mohlo začít stavět a co by se vyrábělo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.