Mohli být nejmocnějším národem na Zemi. Pokud by se sjednotili. Ach, ta palčivá podmínka, která platí pro tolik národů světa v historii. Ale Thrákové tu šanci měli. Aspoň si to myslel Herodotos už v pátém století před naším letopočtem. A pak, Thrákové dali světu možná nejsympatičtějšího a určitě nejveselejšího z bohů. Zkuste hádat.

Ano, správně, je to Dionýsos! V řecké mytologii to byl syn mocného Dia a jeho milenky Semely. Bůh úrodnosti a plodnosti, ale především vína a bujného veselí. A do Řecka přišel z Thrákie. Takže je úplně v pořádku, že vinařství Chateau Copsa leží přímo v srdci Thrácké nížiny v dnešním Bulharsku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.