Společnost BD – TOVA, která vyrábí dekorativní předměty v chráněné dílně, se stala regionálním vítězem soutěže Vodafone Firma roku 2018, kterou vyhlašují Hospodářské noviny. Společnost zaměstnává invalidní pracovníky, kteří vyrábí mimo jiné skládací figurky. "Právě se nám blíží vánoční sezona. Vyrábíme například skládací čerty a mikuláše," popisuje jednatelka Martina Weigelová.

Po 28 letech samostatného působení zaměstnává firma přes 80 invalidních osob. "Přistupujeme ke každému individuálně, podle jeho zdravotního handicapu, převážně zaměstnáváme ženy, plyne to i z předmětu podnikání," dodává Weigelová. Každý rok má novou kolekci, své produkty nabízí v sítích hypermarketů, spolupracuje se školami a školkami. Zhruba tři čtvrtiny z vyrobených předmětů míří do zahraničí, například do Německa či Skandinávie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.