Nejkrásnější na cestování je podle Miloše Vránka to těšení se na nové země, zážitky, lidi. "V práci mám určitou rutinu. Naopak takový výlet, byť by šlo jenom o prodloužený víkend, mi nabízí jisté vybočení. Rád se těším na cestu už předem třeba celý měsíc."

V poslední době předsedu představenstva společnosti Renocar, která se specia­lizuje na prodej vozů BMW, stále více láká Evropa. Přesněji místa v dojezdové vzdálenosti tak do 1500 kilometrů. "Preferuji svobodu, kterou mi dává auto. Mohu se podívat, kam chci, nechat se inspirovat samotným místem," míní. Na delší cesty mu vyhovuje nejvíce SUV. Ale stejně tak rád usedá za volant sporťáku nebo veterána, s nímž nejdál dojel do Berlína.

Vůbec poprvé takto vyjel za hranice ještě jako student medicíny se svými spolužáky. Tři dny se toulali Rakouskem do Salzburgu a zpět. "Celý výlet nám propršel, jednou jsme museli spát v autě, ve stanu to nešlo," vzpomíná na cestu z roku 1991. "Taťka mi půjčil auto, které je dnes v našem muzeu, Bavorák z roku 1968."

K Vránkovým zálibám na cestách patří místní kuchyně, proto restaurace pečlivě vybírá. "Přes den si je prohlížím, porovnávám s hodnocením na TripAdvisoru a pak zarezervuji místa na večer." Výběr z menu si užívá, ale třeba v Rakousku má obvykle jasno. "Tam když jsem tři dny, tak si třikrát dám roštěnou na cibulové omáčce."

Bali: Čas se tam měří podle pravidel bezstarostnosti

jarvis_5bb494de498e7343a3de26b2.jpeg
Foto: Shutterstock

Už dvakrát byl Miloš Vránek na Bali a letos v zimě se tam chystá opět. Hinduistický ostrov jej zaujal jak svými chrámy, přírodou, tak především obyvateli. "Nikde jinde jsem se nesetkal s takovými lidmi. Jsou pokorní, usměvaví, obětaví, přátelští, prostě nádherní," tvrdí podnikatel, kterého fascinoval i přístup domorodců k umění. "Doporučuji tam navštívit vystoupení hudebníků nebo jejich divadelní představení založená na mytologii. Je to výjimečný zážitek."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.