Dozorčí rada Volkswagenu konečně kousla do kyselého jablka. Na svém mimořádném úterním zasedání odvolala předsedu představenstva dceřiné firmy Audi a člena koncernového představenstva Ruperta Stadlera. Ten stál v čele ingolstadtské automobilky od ledna 2007.

"Rupert Stadler s okamžitou platností odchází z koncernu, neboť vzhledem k trvající vyšetřovací vazbě není schopen plnit funkci předsedy představenstva," cituje list Handelsblatt zdroj z Volkswagenu. O tom, jaké odstupné mu náleží, má být ještě rozhodnuto. Ale dostane ho jenom v případě, že bude zproštěn obvinění – ať už během vyšetřovací vazby nebo ho očistí řádný soud.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.