Měla to být silniční revoluce. Před několika lety se po celém světě šířila kampaň, jež vybírala peníze na solární panely, které nahradí asfalt. Panely si dokážou poradit se sněhem, oznámí řidičům, zda na vozovku nevstoupila lesní zvěř. Projekt Solar Roadways je tak ambiciózní, že uvažuje i o napájení veřejného osvětlení či blízkých domů. Vybral od lidí v přepočtu 45 milionů korun. Mezi přispěvateli se najdou i lidé z Česka.

První instalace těchto silnic budoucnosti, nejen pod taktovkou Solar Roadways, proběhly už v USA i ve Francii a jsou tudíž k dispozici i první data. Výsledky jsou ohromující, bohužel v tom smyslu, jak neefektivní solární panely na silnicích jsou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.