Novým generálním ředitelem diskontů Penny Market v ČR se v pondělí stal Jens Krieger. Nahradí Espena B. Larsena, který od 1. října odešel do výkonné rady společnosti Penny International v Německu.

Nový ředitel bude zodpovědný za nákup, marketing i zajištění kvality. Krieger pracuje pro skupinu Rewe, která obchody vlastní, několik let. Od roku 2009 byl ředitelem společnosti Penny v Maďarsku.

"Penny Market v něm získává pro Prahu zkušeného obchodního experta, jenž pracuje pro skupinu Rewe několik let," uvedla ředitelka strategického marketingu společnosti Zlata Ulrichová.

Řetězec loni zvýšil tržby o šest procent na 33,9 miliardy korun a zisk stoupl o 11 procent na 542 milionů korun. Letos firma očekává nárůst tržeb o osm procent. Diskonty Penny Market letos pokračují v silné expanzi, plánují otevřít osm až deset nových prodejen. Nyní jich je více než 370. Společnost se také připravuje na možný prodej přes internet.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru