Do voleb zbývá týden a nervozita stoupá. Zejména u těch, kteří začínají tušit, že to nevyjde. A objevují se úkazy, které obohacují už tak rozsáhlý rejstřík politických přešlapů a faulů. Tady je několik z nich, které mají šanci, při jistém zobecnění, být do budoucna součástí repertoáru politických zoufalců všech odstínů.

1. Když nemáš nadějný průzkum, tak si ho vymysli.

Brněnská formace “Slušní lidé” (ano to je ta, která proslula okupací divadla, kde se hrála hra Naše násilí, vaše násilí, v níž postava představující Ježíše znásilňuje postavu představující muslimku) se pokouší proniknout na brněnskou radnici. Zatím to pro ně moc nadějně nevypadá, v regulérním průzkumu volebního potenciálu se slušňáci vyhrabali na šest procent, přičemž obecně se soudí, že formace s potenciálem pod deset procent nemají valnou šanci se do zastupitelstva dostat.  Ale parta z posilovny kandidující společně se soukromníky pod heslem “Toto je vaše město a my vám ho vrátíme zpět” to nevzdává. Na Facebooku si vyvěsila průzkum, podle kterého je na čtvrtém místě hned za ANO, piráty a ODS ze ziskem 8,3 procenta hlasů a dojatě děkuje voličům za důvěru. Příznivci party průzkum mohutně lajkují a sdílí. O tom, kdo a kdy takový průzkum dělal, ale Slušní lidé cudně mlčí a dotazy zvídavců nechávají na facebookovém profilu bez odpovědi. V každém případě průzkum nikde jinde k dohledání není. Takže nejjednodušší vysvětlení zní, že si slušňáci průzkum prostě vymysleli. Koneckonců proč to neudělat, když na to stačí pevné přesvědčení, trocha fantazie a základních dovedností při ovládání excelu, že ano. Slušná práce.

2. Když šlápneš vedle, kličkuj jak zajíc.

ČSSD to má v Praze nahnuté a hrozí jí, že ve volbách propadne a poprvé se nedostane do zastupitelstva hlavního města. Takže její části propadají panice a zkouší to všelijak. V Praze 8 se objevil plakát, který překonal v disciplíně “štvaní proti slabším” zatím úplně všechno, co jsme viděli, a distancovalo se od něj i stranické vedení. Vypadalo to takhle.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.