Švédský nábytkářský řetězec Ikea stahuje z prodeje stropní osvětlení Calypso šarže 1625 až 1744, které bylo k dostání po 1. srpnu 2016. Skleněné stínidlo se může uvolnit a spadnout. Firma vyzvala zákazníky, kteří výrobek uvedených šarží zakoupili, aby zboží přinesli zpátky do prodejny. "Obdrží nový kus nebo jim vrátíme peníze v plné výši. Výrobek je možné vrátit i bez účtenky," informovala mluvčí Ikey Česká republika Adriena Rambousková.

"Všechny výrobky testujeme a jsou v souladu s platnými normami a legislativou. Navzdory tomu jsme obdrželi informace, že skleněná stínidla Calypso se mohou uvolnit a spadnout. Stahujeme tyto výrobky z trhu, abychom ochránili zákazníky a zabránili dalším nehodám. Nabízíme výměnu za nový kus nebo vrácení peněz v plné výši," uvedla mluvčí.

"I když pravděpodobnost, že se to stane, je nízká, i toto riziko stačí k tomu, aby se Ikea rozhodla výrobek stáhnout," říká Emilie Knoesterová, business area manager lighting and home smart v Ikea of Sweden.

Pro další informace se mohou zákazníci obrátit na oddělení výměny a vracení zboží nebo na kontaktní centrum Ikey na telefonním čísle 234 567 890.

Související