Spoluzakladatelé sociální sítě na sdílení fotek Instagram Kevin Systrom a Mike Krieger odcházejí z vedení společnosti. Důvod podle agentury Reuters nezmínili, Systrom nicméně na svém blogu uvedl, že si chtějí odpočinout a poté se opět věnovat tvořivosti. Šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg, která síť v roce 2012 koupila, dvojici podle AP ocenil jako mimořádné produktové lídry. Uvedl také, že se těší na to, co se dvojice chystá vytvořit nového.

"Mike a já jsme vděční za posledních osm let v Instagramu a šest let s facebookovým týmem," uvedl Systrom. "Vyrostli jsme z 13 lidí na více než tisícovku s kancelářemi po celém světě," poznamenal s tím, že jsou nyní s Kriegerem připraveni na novou kapitolu.

Z oznámení podle Reuters nevyplývá, kdy dvojice firmu opustí, podle Instagramu to ale bude brzy.

Instagram, který v roce 2012 koupila společnost Facebook za jednu miliardu dolarů, se z aplikace původně vytvořené pro sdílení fotografií rozrostl do služby, kterou lidé využívají pro sdílení krátkých videonahrávek a posílání vzkazů.

Facebook je největší sociální síť na světě, má 2,23 miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Paradoxně se kvůli tomu dostává do úzkých, neboť už po něm prakticky neexistuje poptávka. Všichni už totiž na síti jsou. Facebook se tak stává čím dál tím více závislým právě na sociální síti pro sdílení fotek. Podle zdrojů blízkých Instagramu ztratí bez svých zakladatelů sociální síť svou nezávislost a bude mnohem těsněji propojena s Facebookem. Uvedla to agentura Bloomberg.

Facebook se v poslední době dostal pod palbu kritiky kvůli nedostatečné ochraně soukromí a kontrole zveřejňovaného obsahu. Pověst Instagramu zůstala vesměs nedotčena a síti neustále přibývají noví uživatelé.  

Související