Česko je za svým ekonomickým vrcholem a experti varují, že během několika málo let může přijít recese. Ta v průměru trvá čtrnáct měsíců, a lidé by proto měli mít úspory, z nichž dokážou alespoň část tohoto období pokrýt, pokud by přišli o zaměstnání nebo je potkaly jiné nesnáze.

Jak ukazuje index ING, průměrná domácnost by z úspor vyžila méně než čtyři měsíce, ještě minulý rok to bylo šest. Nejvyšší propad v tvorbě finančních rezerv za dvě dekády ukazují i údaje Českého statistického úřadu. V Česku by navíc třetina domácností z naspořených peněz nezaplatila ani novou lednici.

Jak ukázal projekt Chudé Česko, v zemi je takřka 950 tisíc lidí pod hranicí chudoby. Skutečný stav je navíc horší, protože statistiky neberou v úvahu například exekuce. Se zohledněním rodinných příslušníků jsou tak v Česku odhadem minimálně dva miliony lidí, kteří nejsou schopni vytvářet úspory.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.