Plánovaný útlum těžby a spalování hnědého uhlí v Německu se dotkne i českých podnikatelů. Na výsledek jednání německé komise o odklonu od uhlí (německy Kohleausstieg) čeká mimo jiné Daniel Křetínský, jehož Energetický a průmyslový holding (EPH) vlastní v Německu hnědouhelné doly a elektrárny. Koupil je před dvěma lety od švédského Vattenfallu. EPH byl tehdy jediným zájemcem.

"Strategie firem, jako je EPH, je jasná, co nejdéle z dolů a elektráren vydělávat. Ale už před provalením plánů komise začalo EPH pomalu svoji aktivitu v Německu omezovat. Co Německu hrozí, je, že EPH nebude platit za rekultivaci oblastí, které jsou těžbou zničeny," myslí si Pao-Yu Oei, který působí na berlínské Technické univerzitě jako expert na hnědé uhlí a strukturální změny v energetice.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.