Novým generálním ředitelem společnosti Provident Financial v České republice se stal David Parkinson (53), který působí v mateřské společnosti IPF jako regionální ředitel odpovědný za Region severní Evropa (Česká republika, Polsko). V čele české pobočky vystřídal Petra Šaštinského, který se rozhodl společnost opustit. Firma o tom v pátek informovala v tiskové zprávě.

David Parkinson pracoval prvních 17 let své profesní dráhy v oboru spotřebitelských půjček v mateřské společnosti Provident Financial plc. (PF) ve Velké Británii, kde postupně vystřídal několik manažerských pozic a později vedl útvary komunikace, rozvoje či podpory obchodních zástupců.

Mezinárodní kariéru začal v roce 2003 právě v české pobočce Providentu jako obchodní ředitel. Od roku 2008 zde působil jako generální ředitel odpovědný za český a slovenský trh. V roce 2010 byl jmenován generálním ředitelem polského Providentu a od roku 2018 má na starost celý Region severní Evropa (ČR, Polsko). K této roli si nyní přibral pozici generálního ředitele českého Providentu.

V Česku je Provident Financial největším poskytovatelem krátkodobých hotovostních půjček domácnostem. Působí zde od roku 1997. Firma je součástí mezinárodní finanční skupiny International Personal Finance obchodované od roku 2007 na londýnské burze.

Související