Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny se stane Libor Vošický (49). Ve funkci vystřídá Jiřího Plíška, který vedl spořitelnu od roku 2003. Vošický oficiálně nastoupí na pozici generálního ředitele poté, co jeho nominaci schválí Česká národní banka, informovala v pátek Česká spořitelna.

Vošický nastoupil do České spořitelny v roce 2006. Před sedmi lety převzal vedení Finančních trhů a v současné době řídí v bance Finanční trhy a Finanční instituce. Před nástupem do České spořitelny pracoval pro Commerzbank a Citigroup.

Po oficiálním jmenování Vošického bude představenstvo spořitelny pracovat ve složení Libor Vošický, Ondřej Čtvrtečka a Monika Laušmanová.

Stavební spořitelna České spořitelny patří mezi pět tuzemských stavebních spořitelen. V objemu poskytnutých úvěrů i uzavřených smluv je aktuálně podle údajů ke konci srpna čtyřkou na trhu. Letos ke konci srpna poskytla úvěry za 8,4 miliardy korun a uzavřela zhruba 49 tisíc nových smluv. Všechny spořitelny dohromady ve stejném období uzavřely téměř 300 tisíc smluv a poskytly úvěry za 48 miliard korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru