Dvě tradiční a významné české společnosti na sebe podaly v minulých dnech insolvenční návrh. Jde o jihlavskou stavební firmu PSJ a strojírny ČKD Kutná Hora.

Firmě PSJ se nepodařilo sehnat investora, který by pomohl stabilizovat její finanční situaci. V návrhu podaném ke Krajskému soudu v Brně uvedla, že eviduje celkem 1501 věřitelů, kterým dluží téměř 1,8 miliardy korun. "Příčinou ztráty je primárně situace na zakázkách v Rusku. Pak ztrátová zakázka V Tower, odpis dlouhodobě těžko dobytných pohledávek a následný nedostatek hotovosti," uvedl zakladatel František Vaculík v rozhovoru pro deník E15. Podle něj by firma zabývající se generálními dodávkami staveb potřebovala asi půl miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V následující části textu se dále dozvíte, jaké další ztrátové projekty stojí za současnou situací obou firem a kolik dluží.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.