Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která hospodaří s železničními tratěmi v majetku státu, chystá personální změny. Podle informací HN chce ředitel organizace Jiří Svoboda předložit tento čtvrtek správní radě návrh na úpravu organizační struktury. Personální změny se konkrétně dotknou úseku správy majetku, který má na starosti staniční budovy, které SŽDC před více než dvěma lety koupila od Českých drah.

Personální změny se mají dotknout mimo jiných náměstka ředitele pro oblast majetku Tomáše Drmoly, který má na své pozici skončit. Jeho místo bude zrušeno.

Společnost chce tímto krokem zefektivnit fungování správy majetku, o kterých se dnes stará hned několik úseků společnosti. Ty následně musí kroky vzájemně diskutovat a připomínkovat, což je zdlouhavé. Úprava, kterou chystá šéf SŽDC, má za cíl správu majetku zefektivnit. Organizace by díky nové struktuře měla rychleji schvalovat například rekonstrukce svých budov.

Svoboda, který dříve působil jako náměstek pro provozuschopnost dráhy, byl jmenován novým šéfem SŽDC letos v březnu. Nahradil Pavla Surého, který ke konci února rezignoval. Svoboda dostal jako hlavní úkol od ministra dopravy do konce září předložit návrh na snížení celkového počtu vedoucího zaměstnanců celkem o tři procenta.

Podle informací HN se bude propouštění v úseku správy majetku týkat v konečném důsledku 206 zaměstnanců. Společnost ke konci roku zaměstnávala více než 17 tisíc zaměstnanců. Podle Svobody je řada pozic neobsazena. "Tím pádem je diskutabilní, kolik lidí ze SŽDC ve výsledku skutečně odejde," řekl Svoboda v rozhovoru pro HN.

Poté, co Svoboda předloží svůj plán personálních změn, odstartuje projednávání s příslušnými odborovými centrálami. Jakmile jednání skončí, plán dostane zelenou a odstartují samotné změny. Celou změnu chce vedení SŽDC uskutečnit ještě do konce letošního roku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru