Cestujícím mezi Prahou a New Yorkem od příštího roku přibude možnost každodenní dopravy přímým letem. "S nadšením oznamujeme zavedení našich nových každodenních sezonních služeb z Prahy na naši základnu na letišti Newark," sdělil Marcel Fuchs, viceprezident pro atlantickou a tichomořskou oblast americké společnosti United Airlines. Letadla typu Boeing 767-300ER budou mezi destinacemi létat každý den od 7. června do 4. října. Letiště Praha to ve čtvrtek oznámilo v tiskové zprávě.

Letiště Newark sice neleží přímo v New Yorku, má však strategickou lokalitu hned za hranicemi ve státě New Jersey. Je proto oblíbenou destinací hlavně nízkonákladových leteckých společností z Evropy na východní pobřeží USA. Z Newarku je možné se velmi rychle dopravit vlakem do Manhattanu v centru New Yorku. Cesta trvá méně než hodinu, což je srovnatelné s cestou metrem z letiště Johna F. Kennedyho v newyorském Queensu.

Společnost United Airlines svým krokem reaguje na stále se zvyšující zájem o lety do Severní Ameriky. "Již za prvních sedm měsíců letošního roku došlo k meziročnímu navýšení počtu cestujících na přímých letech do USA a Kanady o 82 procent. Můžeme očekávat, že po spuštění nové linky do Newarku dojde k ještě dalšímu významnému nárůstu," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

"Otevření nové linky navíc jednoznačně potvrzuje velký potenciál přímých leteckých spojení mezi Českou republikou a USA, který dlouhodobě sledujeme," dodává Václav Řehoř. Z Letiště Václava Havla je dnes možné letět přímým spojem do dvou destinací v USA - Do New Yorku na zmíněné letiště JFK se společností Delta Airlines a do Filadelfie s American Airlines.

Novou pravidelnou denní linku do Newarku by podle odhadů pražského letiště mohlo využít v obou směrech přibližně 43 tisíc cestujících za rok.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru