Čínská investiční skupina Fosun má zájem o devítiprocentní podíl ve společnosti Metro, která v Česku provozuje velkoobchody Makro. Představitelé Fosunu mají jednat o odkoupení podílu od společnosti Ceconomy. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na dobře informované zdroje.

O koupi stejného podílu přitom už s Ceconomy jedná česká společnost EP Gloabal Commerce (EPGC) vlastněná jedním z nejbohatších Čechů Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem, spoluzakladatelem investiční skupiny J&T. Ti už minulý týden oznámili, že kupují 7,3 procenta akcií Metra od firmy Franz Haniel & Cie, součástí dohody je i opce na dalších 15,2 procenta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama
Víte, že...
  • souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
  • novinky pro předplatitele naleznete v rubrice Klub HN+?
  • můžete otestovat v předstihu offline verzi webu? Je určená hlavně pro mobilní zařízení. Po načtení článků je můžete číst, i když nebudete připojeni. Jedná se o testovací verzi, a proto oceníme vaše připomínky
reklama
Související
Ještě si přečtěte
reklama