Každý, kdo o prázdninách vyrazil autem po některé z českých dálnic, se setkal s množstvím billboardů. Ty měly z blízkosti dálnic a silnic I. třídy zmizet už před rokem. Zákonem, který to nařizuje, se ale řídí jen nevelký počet jejich majitelů a stát zatím při odstraňování nelegálních poutačů tápe.

Problém měl původně vyřešit tým, který v únoru sliboval sestavit ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Nakonec ale nevznikl. U dálnic tak zůstává asi tisíc nelegálních billboardů, tedy stejný počet jako v zimě. Za rok jich zmizelo jen asi tři sta. Ještě o několik set více jich zůstává u silnic I. třídy, kde za odstranění odpovídají kraje.

O odstranění poutačů usilovalo oddělení ministerstva dopravy BESIP, které opakovaně poukazovalo na to, že reklama odvádí pozornost řidičů, a je proto nebezpečná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.