Akcie ve Spojených státech v úterý posílily dobré výsledky firem a naděje na urovnání obchodních sporů mezi Čínou a USA. V průběhu obchodování index Standard & Poor's 500 překonal své dosavadní maximum. Vyrovnal rovněž své doposud nejdelší růstové období, stoupá již 3452 dní.

Dařilo se akciím průmyslových firem, protože investoři stále doufají, že Peking a Washington by mohly docílit pokroku v jednáních o urovnání svých obchodních sporů. Průmyslový index S&P 500 stoupl během obchodování o 0,9 procenta, na vzestupu je již čtvrtý den po sobě.

Bude-li růst akcií v USA pokračovat i ve středu, takzvaný býčí trh překoná předchozí nejdéle trvající období růstu amerických burz v letech 1990 až 2000. Tehdy optimistickou náladu na trzích přerušil propad cen akcií internetových firem. Ten vstoupil do historie jako "splasknutí dotcom bubliny".

Americký dolar byl i v úterý pod tlakem. Americký prezident Donald Trump v pondělním rozhovoru s agenturou Reuters uvedl, že politikou zdražování peněz současného šéfa americké centrální banky Jeroma Powella, kterého sám jmenoval, není nadšen a že centrální banka by měla učinit více, aby pomohla povzbudit americkou ekonomiku.

Euro vůči americké měně posílilo o 0,78 procenta na 1,1572 dolaru.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru