Dovoz osobních vozů značky Volkswagen bude mít od září nově na starosti dosavadní obchodní ředitel společnosti LeasePlan Jiří Štoček (40). Ve vedení nejúspěšnější dovážené značky nahradí Jiřího Jantače. Firma to v pondělí uvedla v tiskové zprávě.

"Jiří Štoček přichází do společnosti Porsche Česká republika s rozsáhlými zkušenostmi z vedoucích pozic v bankovním a finančním sektoru s přesahem do automobilové oblasti," uvedl jednatel Porsche ČR Vratislav Strašil. Dosavadní vedoucí divize Volkswagen osobní vozy Jiří Jantač zůstává ve společnosti Porsche Česká republika jako projektový manažer.

Štoček v LeasePlanu pracoval od roku 2011, kdy převzal vedení oddělení akvizice korporátních zákazníků. V letech 2008 až 2011 pracoval ve společnosti ČSOB Leasing na různých pozicích od manažera pro klíčové klienty až po vedoucího týmu operativního leasingu.

Porsche Česká republika se sídlem v Praze je největší společnost pro dovoz automobilů do České republiky. Zastupuje značky Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy a patří do Porsche Holding Salzburg, největší evropské obchodní skupiny v oblasti automobilů. Porsche Holding Salzburg působí ve 22 zemích Evropy, jakož i v Chile, Kolumbii, Číně, Malajsii a Singapuru.

Volkswagenu letos do července klesl v tuzemsku prodej o 4,5 procenta na 16 236 osobních aut.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru