V srpnu centrální bankéři zveřejnili v Hospodářských novinách analýzu týkající se nových omezení hypoték. Na základě dat vycházejících z jejich výpočtů jsme vytvořili kalkulačku, s jejíž pomocí si můžete spočítat, zda se svým příjmem ve svém okrese  či městě dosáhnete na hypotéku i po 1. říjnu, kdy omezení ČNB vstupují v platnost.

Také zjistíte, kolik si musíte našetřit předem, kolik bude činit vaše měsíční splátka a kolik korun vám měsíčně zůstane. V neposlední řadě vám kalkulačka ukáže, jak se změní vaše situace po konci fixace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Získáte přístup ke kalkulačce, se kterou si budete moci jednoduše spočítat, zda dosáhnete na hypotéku i od října či co se s vaším příjmem může stát po konci fixace.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru