Novým generálním ředitelem společnosti ČEZ Distribuce, která je držitelem licence na distribuci elektřiny a provozovatelem distribuční soustavy, bude od počátku srpna Martin Zmelík (43). Ve funkci vystřídá Richarda Vidličku, který z ní odchází po osmi letech a stane se ve Skupině ČEZ poradcem divizního ředitele pro oblast distribuce. ČTK to v úterý sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Zmelík, který je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, pracuje v ČEZ od roku 2004. V posledních čtyřech letech byl manažerem firmy v Rumunsku. Od listopadu 2016 byl členem dozorčí rady ČEZ Distribuce a od letošního června je členem jejího představenstva.

Společnost ČEZ Distribuce vznikla v březnu 2005. Působí na území Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a částečně ve Zlínském kraji a na Vysočině. Provozuje vedení v délce 163 tisíckilometrů a má 3,6 milionu odběrných míst.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru