V příštích dvaceti letech kvůli umělé inteligenci ve Velké Británii zanikne asi sedm milionů pracovních míst, přes 7,2 milionu jiných jich ovšem vznikne, vyplývá to z analýzy společnosti PwC. Umělá inteligence a další technologie budou mít různé dopady na jednotlivé země, jednou z nejohroženějších zemí v EU bude Česká republika a Slovensko.

Umělá inteligence bude mít výrazně rozdílný dopad také na jednotlivé obory. Ve zdravotnictví a sociální práci by mohl vzrůst počet zaměstnanců ve Velké Británii až o milion lidí. Naopak ve výrobě by se počet snížil až o jednu čtvrtinu. Právě obory ve výrobě budou postižené průmyslovou revolucí nejvíce. S velkou ztrátou pracovních míst tak musí počítat státy, jako je Česko, jejichž ekonomiky jsou na výrobě závislé. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Které pozice ještě nedokáže umělá inteligence nahradit?
  • V Česku je v ohrožení až 40 procent pracovních míst.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.