Akcionáři zábavního gigantu Disney schválili převzetí mediální společnosti 21st Century Fox za více než 71 miliard dolarů. Uskuteční se tak jedna z největších akvizic v mediálním prostředí v historii. Disney získá seriály jako Simpsonovi či Homeland. Už nyní přitom vlastní Marvel, Lucasfilm nebo Pixar.

V červnu transakci povolil i americký antimonopolní úřad. Podmínkou ovšem je, že se Disney musí zbavit 22 lokálních sportovních kanálů.

V mediálním přetahování tak Disney porazil svého velkého konkurenta Comcast, který se o koupi Foxu také zajímal, ale minulý týden od tohoto plánu ustoupil. Comcast byl za Fox ochoten nabídnout "jen" 65 miliard dolarů, tím ovšem donutil Disney zvýšit svoji původní nabídku o téměř 20 miliard dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.