Servery SW.cz a Stahuj.cz, nabízející software, prodává vydavatelství Economia majiteli serveru Lupa.cz, firmě Internet Info. Economia to oznámila ve čtvrtek v tiskové zprávě. Hodnotu investice žádná z firem nezveřejnila. SW.cz je e-shop se softwarem a Stahuj.cz nabízí i bezplatné stahování programů. Pod Internet Info již patří třeba server Slunečnice.cz, který má stejnou náplň jako Stahuj.cz.

"Získané finanční i kapacitní zdroje budeme investovat do dalšího rozvoje placeného obsahu," uvedl generální ředitel Economie Roman Latuske.

"Značky Stahuj.cz a SW.cz, které se nyní potkají pod společnou střechou s naším portálem Slunečnice.cz, patří k tradičním a známým službám na českém internetu, proto je i do budoucna chceme zachovat. Chystáme se však investovat do modernizace jejich podoby a využít synergií, které se nabízejí," sdělil jednatel Internet Info Marek Antoš.

Internet Info letos již podle Lupy.cz koupilo server Business.center.cz, který nabízí informace z oblasti práva, daňové problematiky nebo účetnictví, a následně ho provázalo se svým serverem Podnikatel.cz.

Internet Info působí na trhu od roku 1998 a kromě zmíněných webů provozuje třeba internetový deník Měšec.cz zaměřený na osobní finance nebo server Navrcholu.cz, který vyhodnocuje návštěvnost webů. Vedle toho pořádá konference Czech Internet Forum, E-Business Forum, WebTop100 a vyhlašuje anketu Křišťálová Lupa. Hlavní obchodní podíl ve firmě má Antoš.

Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a několik odborných titulů. Také provozuje weby Aktuálně.cz, IHNED.cz, Atlas.cz nebo Volný.cz. Jediným akcionářem společnosti je finančník Zdeněk Bakala.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru