Servery SW.cz a Stahuj.cz, nabízející software, prodává vydavatelství Economia majiteli serveru Lupa.cz, firmě Internet Info. Economia to oznámila ve čtvrtek v tiskové zprávě. Hodnotu investice žádná z firem nezveřejnila. SW.cz je e-shop se softwarem a Stahuj.cz nabízí i bezplatné stahování programů. Pod Internet Info již patří třeba server Slunečnice.cz, který má stejnou náplň jako Stahuj.cz.

"Získané finanční i kapacitní zdroje budeme investovat do dalšího rozvoje placeného obsahu," uvedl generální ředitel Economie Roman Latuske.

"Značky Stahuj.cz a SW.cz, které se nyní potkají pod společnou střechou s naším portálem Slunečnice.cz, patří k tradičním a známým službám na českém internetu, proto je i do budoucna chceme zachovat. Chystáme se však investovat do modernizace jejich podoby a využít synergií, které se nabízejí," sdělil jednatel Internet Info Marek Antoš.

Internet Info letos již podle Lupy.cz koupilo server Business.center.cz, který nabízí informace z oblasti práva, daňové problematiky nebo účetnictví, a následně ho provázalo se svým serverem Podnikatel.cz.

Internet Info působí na trhu od roku 1998 a kromě zmíněných webů provozuje třeba internetový deník Měšec.cz zaměřený na osobní finance nebo server Navrcholu.cz, který vyhodnocuje návštěvnost webů. Vedle toho pořádá konference Czech Internet Forum, E-Business Forum, WebTop100 a vyhlašuje anketu Křišťálová Lupa. Hlavní obchodní podíl ve firmě má Antoš.

Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a několik odborných titulů. Také provozuje weby Aktuálně.cz, IHNED.cz, Atlas.cz nebo Volný.cz. Jediným akcionářem společnosti je finančník Zdeněk Bakala.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru