Světové ulice znovu zaplavuje fenomén v chytání pokémonů, alespoň to dokládají data serveru Superdata.com. V květnu letošního roku měla mobilní hra Pokémon Go největší počet aktivních hráčů od léta 2016, a byla navíc čtvrtou nejvýdělečnější mobilní hrou vůbec.

V minulém roce přitom v létě pociťovala hra výrazný pokles hráčů, kdy ji hrálo jen asi 65 milionů lidí. V květnu letos přitom chytalo známé příšerky už téměř 150 milionů virtuálních trenérů, počtem by vytvořili devátý nejlidnatější stát, když by těsně překonali Rusko. Navíc se hře výrazně daří i finančně, v květnu vydělala 104 milionů dolarů, což je meziročně nárůst o 174 procent.

Vývojáři hry Niantic se snaží počet aktivních hráčů neustále navyšovat a udržet je u hry. Přidávají proto stále nové updaty, které hru výrazně oživují. V červnu přibyla dlouho očekávaná výměna pokémonů mezi různými hráči. Tato možnost dlouho hráčům scházela, jedná se o jednu z variant, jak spolu mohou hráči interagovat a pomoci si v získání chybějících pokémonů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.